Płytki do łazienki- klasyka czy ekstrawagancja?

Pierwsze łazienki powstawały już w starożytnym Rzymie. W polis prym wiodły monumentalne pałace dedykowane wyłącznie rytuałom kąpielowym. Co ciekawe, ówczesne wyposażenie łazienek było na bardzo wysokim poziomie. Już wtedy produkowane i używane płytki do łazienki zachwycały kunsztownym wykończeniem. Całości dopełniała wykonana z mosiądzu i złota stylowa armatura.

Aranżacja łazienki: biel w parze z czernią

Łazienka w odcieniach bieli i czerni to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią ponadczasową elegancję. Często jest widywana jako modne zestawienie w dużych wnętrzach, które nadaje mu klasycznego charakteru. Można wykonać sobie biało-czarną podłogę w szachownicę. Taki wzór jest synonimem klasyki, a kontrast w łazience dodaje jej energii i nie sprawia, że całość jest nudna i przytłaczająca. Biel i czerń to kolory niezwykle uniwersalne, dlatego projektując łazienkę z myślą o wielu latach przyjemnego korzystania z niej, taki wybór będzie optymalny. Zostawiając niezmienione płytki do łazienki, można szybko zmienić wygląd wnętrza, przez dodanie dodatkowych kolorowych akcenty w postaci dekoracyjnych ręczników, czy pojemników na kosmetyki. Projekty łazienek mogą zawierać kilka sposobów ułożenia płytek: podłoga może być czarna, ściany zaś białe, można też kolorami oddzielić strefę mokrą od suchej, przy zastosowaniu czarnych płytek jako tła dla kabiny prysznicowej. Małe łazienki mogą skorzystać na tym schemacie przez zastosowanie dużych, gładkich płytek białych oraz czarnej mozaiki.

Nowoczesne łazienki z motywami geometrycznymi

Świat geometrii, zbudowany z regularnych kształtów daje poczucie równowagi i doskonałej harmonii. Dlatego bardzo pożądamy ich w naszych wnętrzach, by uspokoić umysł i usprawnić działanie. Płytki do łazienki we wzory geometryczne z czystymi podziałami, mimo swojego ładu i porządku, zachwycają niebanalnością. Pozwalają małej łazience być nowoczesne, dostosowane do użytkownika. Wypełniają wnętrze, tworząc rytmicznie powtarzające się motywy, ale pozostawiają też miejsce na wyobraźnię.

Szukając idealnego wzoru geometrycznego, warto się skupić np. na heksagonach, które pięknie potrafią się wkomponować w naszą małą łazienkę. Nie jest wcale powiedziane, że będą one trudniejsze w montażu, a fuga nie będzie ładnie wyglądać. Wzory te układa się niezwykle dobrze, a efekt końcowy, jaki dają pozwala na stworzenie pięknej przestrzeni w łazience.

Idealne miejsce, gdzie można kupić płytki do łazienki

Znalezienie miejsca, gdzie można kupić płytki nie jest trudne. Znalezienie jednak firmy, która wykonuje to profesjonalne, szybko, i świetnie traktuje klientów nie należy już do łatwych. Dobre są te miejsca, które poza sklepem internetowym, w którym jesteśmy w stanie rozeznać się, czy dana płytka nam odpowiada, czy wstępnie rozpisać sobie projekt łazienki w oparciu o produkty, które tam znajdziemy. Szeroki wybór kolekcji ma Grupa Mo (adres do strony: https://grupamo.pl/category/lazienka/ ). Co ciekawe, kiedy już wybierzemy sobie konkretne wzory, możemy je zobaczyć na żywo w sklepie stacjonarnym. Tam również możemy zasięgnąć fachowej porady dotyczącej naszej aranżacji łazienki.

Comments are closed.

Advertisement
 • Żelazne przedmioty

  49 lat ago
  Zardzewiałe drobne przedmioty żelazne dobrze jest moczyć przez kilka dni w nafcie lub w oleju, następnie czyścić papierem ściernym aż do zdjęcia rdzy. Potem wytrzeć octem, najlepiej domowego wyro­bu, czyli winnym. Potem polerować miękką szmatką lub irchą. Małe narzędzia ogrodnicze lub inne moczyć w nafcie przez kilka godzinDuże narzędzia ogrodnicze chroni się przed zardzewieniem,…
 • Stolik do domu własnoręcznie wykonany

  49 lat ago
  Zrobienie stolika do domu, nie musi być trudnym i zawiłym zajęciem. Wystarczy przygotować ogólny projekt, a także zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały, dzięki którym wykonanie tego typu mebla okaże się bezproblemowe.
 • Może być nowatorsko i ekonomicznie

  49 lat ago
  Nowy dom może być oszczędny. To tylko od użytkownika zależy na, ile procent dane mieszkanie będzie oszczędne nie tylko pod kątem zużycia wody, ale też ze względy na lepszy system ogrzewania, który prędzej czy później musi być zastosowany. Bez niego nie możemy liczyć nawet na odrobinę oszczędności. W praktyce, więc widzimy, że naprawdę warto…
 • Zdobycie wiedzy o budowie domu

  49 lat ago
  Zdobycie wiedzy o budowie domu jest bardzo ważne, jeżeli na poważnie myślimy o budowie domu. Nawet jeżeli wszystko zlecamy firmie budowlanej, to i tak czeka nas sporo roboty. Jeżeli już mamy odpowiedną ilość pieniędzy, musimy wybrać działką budowlaną, a także oczywiście plan domu. Są to bardzo ważne punkty, trzeba zrobić abyśmy wykonali te czynności…